صدور بیمه نامه

سابقه فعاليت بيمه در كشور به صورت غير رسمي بيش از يك قرن است. نخستين بار در سال ۱۲۸۹ خورشيدي دو شركت بيمه خارجي به تاسيس نمايندگي در ايران اقدام كردند .اولين قانوني كه در ايران درخصوص شركت هاي بيمه به تصويب رسيد قانون مربوط به ثبت شركت ها مصوب دوم آذر ۱۳۱۰ است كه در ماده ۸ آن شركت هاي بيمه اعم از ايراني و خارجي را تابع نظام نامه اي دانست كه از طرف وزارت عدليه تنظيم مي شد .تاسيس شركت سهامي بيمه ايران در ۱۵ آبان ۱۳۱۴ وتصويب قانون بيمه در هفتم ارديبهشت ۱۳۱۶ را بايد نقطه آغاز تحولات بازار بيمه كشور دانست . با تصويب اين قانون حدود ۱۰ شركت بيمه خارجي شعب و نمايندگي هاي خود در ايران را ثبت كردند . درسال ۱۳۲۹ نخستين شركت بيمه خصوصي ايراني به نام “بيمه شرق ” تاسيس شد و پس از آن در دهه هاي بعد تعداد ديگري از شركت هاي بيمه خصوصي ايراني و يا با سرمايه گذاري مشترك ايراني و خارجي در ايران آغاز به فعاليت كردند.

شرکت بیمه سینا (سهامی عام) بعنوان یکی از بیمه گران برتر کشور ، بر اساس قانون تاسیس موسسات بیمه غیر دولتی و طی مجوز شماره 23167 بیمه مرکزی ایران با سرمایه اولیه 140 میلیارد ریال در 10 آبان 1382 تاسیس شد و فعالیت خود را رسما از 28 آبان ماه 1382 آغاز نمود . با توسعه فعالیت و رشد عملیات بیمه گری ، بتدریج سرمایه شرکت افزایش یافته و هم اکنون شرکت بیمه سینا با سرمایه پرداختی 905 میلیارد ریال به عنوان یکی از شرکت های خصوصی مطرح در تمامی رشته های بیمه ای زندگی و غیر زندگی مشغول به فعالیت است . شرکت بیمه سینا با داشتن 51 شعبه ، 701 نماینده عمومی و تعداد 199 نماینده بیمه عمر در سراسر کشور مشغول ارائه انواع خدمات بیمه ای به هموطنان است .

نمایندگی بیمه سینا

نمایندگی بیمه سینا کد 2888 از سال 1394 فعالیت خود را در زمینه پوشش و صدور انواع بیمه نامه های اشخاص ، خودرو ، مسئولیت ، باربری و … آغاز نموده و با افتخار خدمات رسانی به مشتریان محترم در سطح استان البرز بویژه منطقه هشتگرد ، نظر آباد و آبیک را عهده دار می باشد .

در همین راستا ، برخی از خدمات بیمه ای قابل ارائه به مشتریان عبارتند از :

مروری اجمالی بر خدمات بیمه سینا

بیمه اشخاص

بیمه اشخاص رشته ای از بیمه است که موضوع آن تأمین بیمه گذار در مقابل نگرانی های مربوط به معیشت او در دوران کهولت و یا معیشت خانواده او پس از فوت ونیز تأمین هزینه درمان خانواده و خود اوست. در بیمه های اشخاص، موضوع تعهد بیمه گر شخص بیمه شده است. میزان تعهد بیمه گر، یعنی مبلغ بیمه شده، ارتباطی با غرامت ناشی از بروز واقعه بیمه شده ندارد و به پیشنهاد بیمه گذار تعیین می شود.

 

بیمه اتومبیل

در مورد اهمیت موضوع بیمه اتومبیل می توان گفت که در کناره رفاه و آسایشی که اتومبیل برای جوامع بشری به ارمغان آورده است، خطراتی را نیز برای افراد جامعه بوجود آورده است. امروزه افزایش تعداد خودروها و حجم سنگین ترافیک و در نتیجه بالا رفتن ضریب تصادفات و همین طور پائین آمدن میانگین سنی رانندگان، بالا رفتن هزینه های مربوط به تعمیرات و دستمزدها و … اهمیت و نیاز به بیمه بدنه اتومبیل را پررنگتر نموده است.

 

بیمه مسئولیت

تنوع بیمه های مسئولیت به تعداد کل مشاغل موجود در سطح جامعه متنوع می باشد. شاید کمتر کسی بداند مدیر یک مدرسه یا هیأت مدیره یک پاساژ یا هیأت مدیره یک ساختمان مسکونی با مدیر یک ورزشگاه در مقابل کارآموزان و مراجعین و پرسنل مسئول باشند و چنانچه آسیب مالی و یا جانی به هر یک از افراد استفاده کننده از این امکانات وارد شود مدیر این مجموعه ها باید پاسخگو بوده و خسارت مالی و جانی احتمالی به عهده ایشان خواهد بود.

 

بیمه آتش سوزی

موضوع بیمه آتش سوزی ، تأمین خسارت و جبران زیان های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش سوزی به اموال و دارائیهای منقول و یا غیر منقول بیمه گذار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می شود. بنابراین در بیمه آتش سوزی، خسارتهای مالی مورد تأمین قرار می گیرند نه خسارتهای جانی و بدنی. لذا، درصورتیکه صدمه ای به افراد برسد، معمولا این بیمه آن را پوشش نمی دهد.

بیمه باربری

اصولا بیمه حمل و نقل کالا پوششی است که بیمه گر در مقابل دریافت حق بیمه متناسب با پوشش بیمه ای از بیمه گذار، تعهد می کند که چنانچه کالای مورد بیمه در جریان حمل و جابجایی از مبدا به مقصد مندرج در بیمه نامه و به علت وقوع یکی از خطرات مندرج در بیمه نامه تلف و یا دچار خسارت شد و یا بیمه گذار بر اساس قوانین و مقررات بین المللی متحمل پرداخت هزینه هایی گردید، زیان وارد به کالا را جبران کرده و هزینه ها را هم بپردازد.

بیمه مسافرتی

با وجودیکه بیمه‌ی مسافرتی مخارج و هزینه های سفر را افزایش می‌دهد ولی همانند دیگر بیمه‌ها ارزش آن را دارد که برایش هزینه نماییم. این بیمه جهت پوشش دادن به هزینه‌های پزشکی، لغو سفر، گم کردن اسباب سفر و چمدان‌ها، سوانح هوایی و دیگر خسارات ممکن که در طول سفر با آن ها روبرو می شویم در نظر گرفته شده است.برای تهیه‌ی بیمه‌نامه‌ی سفر باید همز‌مان با رزرو سفر، هتل و پرواز اقدام کنید.

بیمه مهندسی

بیمه مهندسی تضمین کننده سرمایه در بخش خصوصی و عمومی بوده و رونق چرخه اقتصادی می باشد. این بیمه کلیه افراد ذی نفع در طرح های زیربنایی، عمرانی و صنعتی اعم از صاحبکار، پیمانکار اصلی و فرعی»، مهندسین مشاور، را در صورت بروز حوادث تحت پوشش قرار داده و خسارات مادی مورد بیمه و غرامت ناشی از مسئولیت مدنی دست اندرکاران اجرایی در قبال اشخاص ثالث را جبران می نماید.

بیمه نفت و انرژی

اصولا بیمه حمل و نقل کالا پوششی است که بیمه گر در مقابل دریافت حق بیمه متناسب با پوشش بیمه ای از بیمه گذار، تعهد می کند که چنانچه کالای مورد بیمه در جریان حمل و جابجایی از مبدا به مقصد مندرج در بیمه نامه و به علت وقوع یکی از خطرات مندرج در بیمه نامه تلف و یا دچار خسارت شد و یا بیمه گذار بر اساس قوانین و مقررات بین المللی متحمل پرداخت هزینه هایی گردید، زیان وارد به کالا را جبران کرده و هزینه ها را هم بپردازد.

 • پاسخگویی۲۴ساعته

  8تا45382145-026

  09125490167

 • تلگرام

  @AlijaniGroup

 • اینستاگرام

  alijanigroup

 • ایمیل

  Alijanigroup@gmail.com

 • وب سایت

  Alijanigroup.com